شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

با حضور تولیت آستان قدس رضوی؛

آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه فرهنگی آستان قدس رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد. 
 آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، مراسم افتتاح فاز دوم باغ اردوگاه فرهنگی امام رضا(ع)، امروز با حضور تولیت آستان قدس رضوی، محمدرضا کلایی شهردار مشهد، سردار یعقوب علی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) و جمعی از مسئولین شهری مشهد وطرقبه برگزار شد. با افتتاح این فاز از اردوگاه، سالن‌های ورزشی، خوابگاه، سلف سرویس و... تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.
با افتتاح اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) در شهر مقدس مشهد تحولی در مفهوم اردو و اردوگاه به وجود آمد. اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) یا همان «باغ بیلدر» با ۱۸۰ هکتار مساحت در منطقه ییلاقی طرقبه مشهد واقع شده است که سال‎ها از آن استفاده محدود می‌شد، اما با دستور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی این باغ به اردوگاهی فرهنگی- تربیتی برای جوانان اختصاص یافت.
 در این مراسم همچنین چند پروژه فرهنگی از جمله مجموعه ورزشی مهدی آباد در حاشیه شهر مشهد، عملیات توسعه فضای ورزشی شهید رجایی، مدرسه 12 کلاسه امام رضا(ع) در سرخس، کتابخانه گناباد و کارگاه آموزشی چهل چراغ در استان های بوشهر و اهواز به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.اقدامات فرهنگی آستان قدس رضوی در راستای معرفت‌افزایی است
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آیین بهره‌برداری از کتابخانه امام رضا(ع) گناباد که به صورت ویدئوکنفرانس  برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم این گونه اقدامات فرهنگی زمینه افزایش شادی و نشاط را در بین جوانان و نوجوانان به عنوان آینده سازان جامعه فراهم کند.
تولیت آستان قدس رضوی همچنین به صورت ویدئوکنفرانس دستور آغاز عملیات اجرایی مجموعه ورزشی مهدی آباد در حاشیه شهر مشهد را صادر کرد و در سخنان کوتاهی گفت: پروژه های فرهنگی آستان قدس رضوی در کنار اقدامات دیگر نهادها مانند شهرداری، سپاه و تربیت بدنی گامی کوچک در راستای رفع محرومیت ها خواهد بود و امیدواریم بتواند رفاه هرچه بیشتر مردم را به دنبال داشته باشد.
وی افزود: اولویت آستان قدس رضوی خدمت رسانی به مردم مشهد و خراسان است و خوشخبتانه طی سال های اخیر اقدامات ارزشمندی در این زمینه انجام شده است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جریان آغاز کارگاه های آموزشی مبلغان در ارتباط ویدئویی با محل برگزاری مراسم در اهواز نیز گفت: امروز یکی از پروژه های فرهنگی آستان قدس رضوی به نام حضرت رضا(ع) در خوزستان که هر وجب آن یادآور جهاد و ایثار جوانان فداکار این مرز و بوم است، کلید زده شد و امیدواریم خدمتی ماندگار برای مردم این منطقه باشد.
وی بیان کرد: خدمت به مردم خوب و متدین خوزستان از وظایف همه مسئولان و دولتمردان است و ما هم به عنوان خادمان بارگاه منور حضرت رضا(ع) برای انجام وظیفه مان اقداماتی را در دستور کار داریم.
وی اظهار امیدواری کرد مبلغان دینی بتوانند به نام حضرت رضا(ع) در هر گوشه از استان خوزستان منشا خدمات تبلیغی در حوزه فرهنگ اسلامی باشند.


احداث ۱۰ کتابخانه توسط آستان قدس در مناطق محروم مشهد
حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد نیز در مراسم افتتاح کتابخانه امام رضا(ع) گناباد، اظهار کرد: تمامی مسئولان باید روحیه خدمتگزاری داشته باشند و جشن انقلاب باید با محوریت خدمتگزاری برگزار شود.
وی افزود: آستان قدس رضوی پس از انقلاب اسلامی با رویکرد خدمت‌رسانی به مردم فعالیت داشته که در سه سال اخیر این خدمت‌رسانی شتاب بیشتری پیدا کرده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: جامعه‌ای که برنامه تبدیل شدن به جامعه طراز اسلامی دارد باید در حوزه فرهنگی کار کند که در همین راستا 10 کتابخانه توسط آستان قدس در مناطق محروم مشهد احداث شده است.
گنابادی‌نژاد ادامه داد: در گذشته 50 هزار خادم در حرم مطهر خدمت می‌کردند اما با برنامه‌ریزی که صورت گرفت، طرح خادمیاران رضوی این خدمت به دستگاه امام رضا(ع) را در کل کشور گسترش داد؛ به شکلی که امروز 200 هزار نفر برای خادمیاری در 25 حوزه ثبت‌نام کرده‌اند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: مدارس امام رضا(ع) که معمولا در حاشیه شهر احداث می‌شود، 20 درصد افزایش پذیرش داشته و مهدالرضاها نیز در سراسر کشور گسترش یافته است.
گنابادی نژاد افزود: طی سه سال اخیر یک میلیون متر مربع فضای فرهنگی به مجموعه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی اضافه شده است.تغییر کاربری 40 هکتار از باغ بیلدر در راستای اهداف فرهنگی وتربیتی
خلیل اکبری، معاون فنی و موقوفات آستان قدس رضوی نیز در این مراسم اظهار کرد: با عنایات حق تعالی و امام رضا(ع) در مسیر عمل به دستورات مقام معظم رهبری در منشور 7 گانه تولیت آستان قدس فضاهای فرهنگی باغ بیلدر افتتاح شد و کل مساحت این باغ 160 هکتار بوده که در این فاز از برنامه‌ها 40 هکتار آن مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
وی افزود: امروز 4 سالن با 3700 متر مربع زیربنا و با ظرفیت 800 نفر افتتاح می‌شود که 2 فضای آن خوابگاه، یک فضا نمازخانه و یک فضا سالن غذاخوری است و در کنار آن به فضاهای فرهنگی، تفریحی و ورزشی توجه شده است.
معاون فنی و عمرانی آستان قدس رضوی با بیان اینکه در حوزه تحصیلی و تربیتی اقدامات قابل توجهی از سوی این آستان مقدس صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: پیش از این رویداد مدرسه‌ای در سرخس در زمینی 4 هزار متری و در زیربنای 1600 متری بوده که در این فضا دو مدرسه 600 نفره ساخته شده است و امروز افتتاح می‌شود و در گام بعد نیز اردوگاه فرهنگی دختران طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی افتتاح می‌شود.
اکبری تصریح کرد: پروژه دیگرمان که در ایام فجر چهلم افتتاح می‌شود کتابخانه گناباد بوده که در فضای 2 هزار متری با اعتبار 3 میلیارد تومان در فضای آقایان و بانوان ساخته شده و این پروژه هم امروز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تاکید کرد: در ایام‌الله دهه مبارک فجر در مجموع 7300 متر مربع از موقوفات آستان قدس رضوی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، تحصیلی و تربیتی جهت استفاده دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


افتتاح پروژه مدرسه 12 کلاسه امام رضا(ع) در سرخس
در این مراسم همچنین مدرسه 360 نفره در منطقه محروم سرخس که کلنگ احداث آن در تیرماه سال جاری به زمین زده شده بود، در کمتر از یک سال به پایان و امروز از طریق ویدئو کنفرانس توسط تولیت آستان قدس رضوی افتتاح شد. این مدرسه 12 کلاسه در زمینی به مساحت 3900 متر و با زیر بنای 1700 متر مربع در شهرک شهید رجایی سرخس واقع شده است.
افتتاح «کارگاه آموزشی چهل‌چراغ» با موضوع تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در اهواز و بوشهر  
در این مراسم همچنین کارگاه آموزشی چهل چراغ با موضوع تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ویژه خادمیاران تبلیغی رضوی در استان های بوشهر و خوزستان افتتاح شد. این کارگاه‌ها در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری و پایبندی به آرمان های انقلاب برای تجدید عهد با آرمان های امام خمینی(ه) راه اندازی شده است.۴۰عنوان کتاب جدید به نشر با موضوع انقلاب اسلامی رونمایی شد
40 عنوان کتاب از تازه های نشر انتشارات آستان قدس رضوی با موضوع انقلاب از جمله رویای آق تاریم، دشت یاغی‌ ها، آدم های غلط، خلوت مدیر، تیغ و تاج، رانت، فرهنگ سیاسی تبعی و اقتدارگرایی در ایران،۱۳۵۶-۱۳۳۲،آژان برازنده، مجموعه ۲۲ جلدی یک روایت معتبر و.... امروز  با حضور تولیت آستان قدس رضوی در اردوگاه امام رضا(ع) رونمایی شد.
به نشر همچنین چند اثر را در حوزه کودک و نوجوان منتشر کرده است که می توان به آثاری همچون، مجموعه در هوای انقلاب 12 جلدی، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی(ره)، عطر خنده امام، مجموعه شاه فراری شده ۱۲ جلدی، و...اشاره کرد.
مجموعه های شعری با موضوع انقلاب و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عنوان روح سبز ما، بهار ما، سلام، خبر ناگهان پخش شد، تاج شاه و کلاه و مجموعه چهار جلدی امام خمینی و بچه ها از دیگر تولیدات تازه منتشر شده به نشر است که در این مراسم رونمایی شد. 
 
اردوگاه امام رضا(ع)-پروژه های فرهنگی-افتتاح-تولیت آستان قدس رضوی-آیت الله رئیسی-دهه فجر 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.