شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

نمایشگاه «نقاشی‌خط هنرجویان آکادمی خراسانی» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

نمایشگاه گروهی آثار نقاشی‌خط هنرجویان آکادمی نقاشی‌خط کاظم خراسانی هنرمند و مدرس دانشگاه در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت. 
نمایشگاه «نقاشی‌خط هنرجویان آکادمی خراسانی» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، 44 تابلوی نقاشی‌خط در ابعاد مختلف با تکنیک‌های مرکب و اکریلیک روی بوم، ترکیب مواد روی بوم، مرکب و رنگ گیاهی روی بوم و... از 15 هنرجوی مشهدی و بجنوردی در یکی از دوره‌های آموزشی نقاشی‌خط کاظم خراسانی شب گذشته در نگارخانه رضوان به نمایش عموم درآمد.
در نمایشگاه حاضر آثاری از سید احمد حسینی ابریشمی، مریم استادی، هانیه برزگر، لیلا حسین‌نیا، شیرین خراشادی‌زاده، مینا دشتبانی ملک‌آباد، تکتم رحمانی، حمیده سادات شباب‌منش، فاطمه صمدی، الهام غلامی، زهره قاسم‌پور، ملک‌زاد مخملباف، لیلی منتظری، کاملیا نیک شعار و عسل همتیان به چشم می‌خورد.
مدرس این دوره آموزشی درباره نمایشگاه حاضر بیان کرد: این مجموعه آثار حاصل تلاش کارهای کلاسی جمعی از هنرجویانم به مدت 50 ساعت آموزشی در سال جاری است که ضمن مطالعه چیستی نقاشی‌خط معاصر ایران، آشنایی با سبک‌ها و تکنیک‌ها و گذار از محتوا و نگارش متنی با تکیه بر فرم و زیباشناسی در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.
کاظم خراسانی با اشاره به اینکه آثار برخی از هنرجویان برای اولین بار در چنین نمایشگاهی به معرض عموم درآمده است، افزود: بسیاری از بازخوردها را این هنرمندان به مرور زمان خواهند گرفت.
وی گفت: به هنرجویان نقاشی‌خط خود بدون آنکه پیش زمینه‌ای در خوش‌نویسی داشته باشند، آموزش می‌دهم چرا که نقاشی‌خط، گونه‌ای از نقاشی است و اگر چه از حروف و نوشتار به‌طور معمول در آن استفاده می‌کنیم، اما صرفاً خوش‌نویسی نیست.
خراسانی ادامه داد: برپایی چنین نمایشگاهی موجب می‌شود هنرجویان بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند، آثارشان را بفروشند و بفهمند که مسیرشان را درست طی می‌کنند یا خیر و مصمم‌تر از گذشته به راهشان ادامه دهند.
وی ابراز کرد: در این دوره آموزشی ابتدا از ابزارشناسی با توجه به اهمیت آن شروع کردم. شناخت فرم و فضا، مبانی فرم و رنگ و همچنین تکنیک برای اجرای کار، از دیگر محورهای آموزشی این دوره بوده است.
لازم به ذکر است، نمایشگاه آثار نقاشی‌خط هنرجویان آکادمی کاظم خراسانی تا 11 بهمن 1397، صبح‌ها از 9 تا 13 و عصرها از 16 تا 19، در نگارخانه رضوان مشهد واقع در خیابان کوهسنگی 17، پلاک 16، پذیرای دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی است. 
 
نمایشگاه-نقاشی‌خط-آکادمی خراسانی- نگارخانه رضوان 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.