شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

«شهربانو»؛ راوی سال های دلبستگی مادر شهید رونمایی می شود

مراسم رونمایی از کتاب «شهربانو» نوشته مریم قربان زاده با حضور فرمانده سپاه امام رضا(ع)، سعید تشکری؛ نویسنده برجسته کشور و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در مشهد برگزار می شود. 
«شهربانو»؛ راوی سال های دلبستگی مادر شهید رونمایی می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، این مراسم با همکاری نشر ستاره ها، فرهنگسرای پایداری مشهد و انتشارات آستان قدس رضوی چهارشنبه 19 دی ماه ساعت 17 در فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات آستان قدس رضوی واقع در بلوار سجاد؛ چهارراه بزرگمهر برگزار می شود.
کتاب «شهربانو» توسط نشر ستاره ها منتشر شده و در مدت یک سال به چاپ چهارم رسیده است، این اثر روایت گر برش‌هایی از 20 سال زندگی یک مادر 80 ساله که از همه سال‌های جوانی‌اش، همین برش‌ها را غنیمت نگه داشته تا برای امثال ما بگوید.
«شهربانو» جزء معدود آثار دفاع مقدس است که به خوبی توانسته از زاویه نگاه مادران به جنگ بپردازد، در این رمان احساسات مادرانه به زیبایی به تصویر کشیده شده است و دلبستگی مادر به فرزند خود را روایت می کند.
در بخشی از این اثر که با نثری روان و دلنشین همراه است، آمده است:« وقتی مادر شدی این دل‌شوره‌ها می‌شوند مثل نفس کشیدنت. اول فکر می‌کنی همین 5 ماه و 6 ماه و 2 سال و 4 سال و 7 سال که بگذرد راحت می‌شوی اما راحتی ندارد. خوشی دارد اما راحتی نه. دل‌شوره اول که برای آروق و تب و گرمی و سردی بچه است با خود بچه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. راحتت کنم مادر بودن، بدون دل‌شوره‌ی بچه‌ها اصلا صفایی ندارد. البته عبدالله هم چشم انتظار برگشت ابراهیم بود اما مثل من بروز نمی‌داد. نمی‌دانم شاید حس می‌کرد پشت‌اش کمی خالی شده شاید هم مثل کسی شده بود که عصایش ترک برداشته. نمی‌دانم ولی هر چه بود او هم بی‌تاب برگشتن ابراهیم بود. یک بار توی جمع‌مان گفت: خدا نگهدار ابراهیم باشد کار خوبی کرد همین سیم‌های برق را با لوله خرطومی پوشاند وگرنه توی باران امسال حتما می‌پوسیدند.» 
 
شهربانو-کتاب-به نشر-رونمایی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.