شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در نشست خبری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی

پوستر نخستین جشنواره فیلم مستند «بهشت» در سینما هویزه رونمایی شد

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، پوستر نخستین جشنواره فیلم مستند «بهشت» در سینما هویزه مشهد رونمایی شد. 
پوستر نخستین جشنواره فیلم مستند «بهشت» در سینما هویزه رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، فراخوان نخستین جشنواره فیلم مستند «بهشت» با حضور مهدی سیم‌ریز معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مسعود زارعیان دبیر این جشنواره، امروز در نشست خبری جشنواره حاضر در سینما هویزه مشهد به‌طور رسمی اعلام شد.
مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در راستای اهداف فرهنگی خود مبنی بر پاسداری از میراث هنر اسلامی، توسعه فرهنگ رضوی و تبیین رابطه مردم و اهل بیت(ع) در میان مجاوران و زائران حرم امام رضا(ع)، نخستین جشنواره فیلم مستند بهشت را در اسفند 1397 برگزار می‌کند.
«زیارت حرم امام رضا(ع)»، موضوع این جشنواره است و مجموعه قصه‌ها، حالات، توسلات و روایت سلوک زائرین حرم امام رضا(ع) اعم از تاریخ، شخصیت‌ها، آیین‌ها، انگاره‌ها، آداب و رسوم، عرف و عادات، جشن‌ها و سوگواره‌های مرتبط با امر زیارت حریم رضوی می‌تواند سوژه مستندسازان جشنواره باشد.
مسابقه ملی، مسابقه آثار موبایلی، مرور فیلم‌های شاخص مرتبط با زیارت حرم رضوی از گذشته تا امروز، نکوداشت یک فیلم‌ساز مستند و برگزاری کارگاه‌های تخصصی، پژوهشی و هنری، بخش‌های این جشنواره به‌شمار می‌رود.
همه فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی می‌توانند در جشنواره فیلم مستند بهشت شرکت کنند.
در بخش «مسابقه ملی»، همه آثار تولیدی در راستای اهداف و موضوع جشنواره، در قالب فیلم مستند می‌‌توانند در این بخش حضور یابند. در بخش «مسابقه آثار موبایلی» فقط آثار مرتبط با موضوع اصلی جشنواره که با دوربین تلفن همراه و به‌صورت مستند ضبط شده‌‌اند، امکان شرکت دارند. همچنین در این بخش، دوربین باید در حالت افقی تصاویر را ضبط کرده باشد.
حداکثر زمان هر اثر در بخش مسابقه ملی 40 دقیقه و در بخش آثار موبایلی یک دقیقه(60 ثانیه) است. همچنین با توجه به برگزاری اولین دوره این جشنواره، تولید آثار ارسالی می‌تواند از سال 1388 به بعد باشد.
در تعداد آثار ارسالی به جشنواره محدودیتی وجود ندارد. همچنین از آنجا که ارسال آثار به دبیرخانه، یک مرحله‌ای است، در صورت انتخاب هر فیلم برای بخش مسابقه، فایل ارسال شده توسط فیلم‌ساز، به‌طور مستقیم و بدون هیچ تغییری در جشنواره به نمایش در خواهد آمد و پس از راه‌یابی فیلم‌ها به جشنواره، امکان خارج کردن آن‌ها از برنامه وجود ندارد.
فیلم‌سازان علاقه‌مند به شرکت در جشنواره فیلم مستند بهشت می‌توانند تا 30 دی 1397 با مراجعه به سایتwww.aqart.ir در این جشنواره نام‌نویسی کرده و تا دهم بهمن سال جاری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی مشهد، خيابان کوهسنگی 9، عدالت 18، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ارسال کنند.
گفتنی است، دوره دوم کارگاه‌های این جشنواره با حضور منتخبینی که در این کارگاه‌ها نام‌نویسی کرده‌اند روزهای 19، 20 و 21 دی 1397، در مشهد برگزار می‌شود. 
 
جشنواره فیلم مستند «بهشت»-موسسه آفرینش های هنری-آستان قدس رضوی-نشست خبری 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.