شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در اولین جلسه مشورتی نخبگان و فعالان قرآنی مشهد با مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس مطرح شد:

یکی از پدیده های نوظهور فرهنگی موضوع خادمیاری است

اولین جلسه مشورتی نخبگان و فعالان قرآنی مشهد با مدیران و معاونان سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در سالن همایش های این سازمان برگزار شد. 
یکی از پدیده های نوظهور فرهنگی موضوع خادمیاری است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، اولین جلسه مشورتی نخبگان و فعالان قرآنی مشهد با مدیران و معاونان سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ظهر امروز در سالن همایش این سازمان برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسن هاشمی بذرگری معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و تقدیر از فعالیت‌های ارزنده مرکز قرآن کریم آستان قدس اظهار کرد: آستان قدس رضوی در عرصه فرهنگی و معنوی شعاعی به‌گستردگی جهان دارد و محدود به یک استان و یا ایران اسلامی نیست. زائران حضرت رضا(ع) کم‏‌وبیش از سراسر دنیا و به‏‌خصوص از کشورهای منطقه به عتبه‏‌بوسی این آستان مقدس می‏‌آیند، ازاین‏‌جهت ظرفیت فرهنگی و معنوی آستان مقدس رضوی کم‌‏اهمیت نیست. برنامه‌‏ریزی برای‏ محقق کردن همه امکانات این ظرفیت بزرگ و به منصه ظهور رساندن همه توان‏ها در این ‏‌زمینه، وظیفه دیگری است که بر دوش آستان قدس قرار گرفته است.
هاشمی ادامه داد: با هم افزایی از بخش های مختلف می توان یک طرح و برنامه خوب برای فعالیت‌های قرآنی داشت، اما این مسئله همت جامعه قرآنی به ویژه نخبگان را می طلبد.
وی افزود: ماموریت اصلی در مجموعه آستان قدس رضوی به‌نوعی مأموریت فرهنگی است. افتتاح پروژه های فرهنگی اخیر در تهران و مشهد نمونه بارز نگاه آستان قدس رضوی به توسعه فرهنگ اصیل با شاخص فرهنگی استاندارد است.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: رویکرد آستان قدس رضوی نسبت  به موضوع وقف و سایر موضوعات مرتبط  یک فرصت است و باید حداکثر استفاده از این فرصت ها انجام شود. طرح‌ها، فرصت ها و آسیب ها باید در قالب یک نگاه راهبردی کانالیزه شوند.
هاشمی بذرگری عنوان کرد: امروز دغدغه خانواده ها در حوزه کودکان، با توجه به بحث های اخیر فرهنگی نظیر سند 2030 بسیار بیشتر شده است و ما باید بتوانیم این دل نگرانی ها را با گسترش شبکه های فرهنگی سالم و استاندارد نظیر مهدالرضا مرتفع کنیم.
وی در خصوص حمایت از جامعه قرآنی گفت: در حال حاضر بسته های ویژه توانیابان با مشارکت بخش های مختلف در داخل و خارج از آستان طراحی و در حال تکمیل است و مراحل ابتدایی آن در حال اجرا است.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس تأکید کرد: تسهیل گری، رفع موانع و ریل گذاری با توجه به ماموریت های محوله از سوی مقام معظم رهبری، وظیفه آستان قدس است.
وی اظهار داشت: یکی از پدیده های نوظهور فرهنگی موضوع خادمیاری است و در این حوزه به بهره گیری از ظرفیت خادمیاران بسیار تاکید شده است.
هاشمی بذرگری متذکر شد: یکی از کانون های مهم ما در حوزه کانون های 15 گانه خادمیاری، کانون خادمیاران قرآنی است.
وی با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت تشکل های قرآنی خاطر نشان کرد: ما به عنوان آستان قدس حق تصدی گری نداریم. در این بین آستان قدس رضوی باید با ایفای نقش مؤثر ستادی با بهره گیری از بازوهای توانمند خود با تأکید بر ارائه خدمات متقابل بیش از پیش بر توان قرآنی آستان در عرصه های مختلف ملی و بین المللی بیفزاید. 
 
اولین جلسه مشورتی نخبگان و فعالان قرآنی مشهد-سازمان فرهنگی- بذرگری-مرکز قرآن 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.