شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در دیدار مدیر عامل سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی با جمعی از مدیران موسسه امام خمینی(ره) مطرح شد

ظرفیت بالای آستان قدس رضوی در حوزه اسناد فرصت ویژه‌ای را به محققان می‌دهد

معاون پژوهشی موسسه امام خمینی(ره) بیان کرد: سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اسناد بسیار با ارزشی را در حجم بالا در اختیار دارد و فرصت مطالعاتی که به این وسیله برای محققان ایجاد می‌کند حائز اهمیت است. 
ظرفیت بالای آستان قدس رضوی در حوزه اسناد فرصت ویژه‌ای را به محققان می‌دهد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، مجتبی بذرافشان مقدم،رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در دیدار با جمعی از مدیران و معاونان موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: یکی از رویکردهای این سازمان برای ارتباط با حوزه های پژوهشی و محققان، استفاده از گنجینه های موجود است.
وی ادامه داد: ایجاد مجموعه دیجیتالی از اسناد آستان قدس رضوی این امکان را فراهم آورده است بستر مطالعاتی برای بررسی نسخ خطی توسط محققان فراهم باشد.
بذرافشان مقدم بیان کرد: از پیشنهادات پژوهشگران و صاحب‌نظران در حوزه معماری و محتوا برای ساخت موزه جامع آستان قدس رضوی که در آینده راه اندازی می‌شود، استقبال می‌کنیم.
حجت‌الاسلام محمدناصر سقای بی‌ریا معاون پژوهشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اسناد بسیار باارزشی را در حجم بالا در اختیار دارد و فرصت مطالعاتی که به این وسیله برای محققان ایجاد می‌کند حائز اهمیت است.
حجت‌الاسلام ابوترابی رئیس مرکز دائره‌المعارف علوم عقلی نیز عنوان کرد: نرم‌افزاری برای آرشیو و مطالعه اسناد در مرکز دائره‌المعارف علوم عقلی وجود دارد که می‌تواند برای مدیریت اسناد آستان قدس رضوی مورداستفاده قرار گیرد.
همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام محمد بهمنی مدیر امور پژوهشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: گروه تاریخ و اندیشه معاصر برای طراحی موزه جامع آستان قدس رضوی می‌تواند ایده‌های مطلوب و کاربردی ارائه کند. توجه به جایگاه تمدنی ایران اسلامی یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند در طراحی موزه در مجموعه پیرامونی حرم رضوی موردتوجه قرار گیرد. 
 
موسسه امام خمینی(ره) -اسناد-سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی -سازمان فرهنگی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.