شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

با حضور جمعی از مسئولین زرند صورت گرفت:

اهدای قرآن کتابت شده توسط 604 نفر از اهالی زرند به آستان قدس رضوی

قرآن کتابت شده توسط 604 نفر از مردم شهرستان زرند استان کرمان به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد. 
اهدای قرآن کتابت شده توسط 604 نفر از اهالی زرند به آستان قدس رضوی

به گزارش آستان فرهنگ، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در این مراسم ابراز کرد: شهروندان زرندی در ابتکاری جدید، قرآن دست‌نویس خود را به این آستان مقدس اهدا کردند که در خور تقدیر است.
دکتر بذرافشان مقدم ادامه داد: مشابه این قرآن نیز در ادوار گذشته توسط دانش‌آموزان هرات افغانستان و نوآموزان سوادآموزی کشور به آستان مقدس علی‌بن موسی‌الرضا(ع) اهدا شده است.
بذرافشان در ادامه موزه‌های آستان قدس رضوی را گنجیه ارزشمندی در حرم مطهر رضوی دانست و بیان کرد: در حال حاضر بیش از 23 هزار نسخه قرآن کریم اعم از قرآن‌های نفیس خطی، جزوات قرآنی، قرآن‌های فاخر و چاپ سنگی، در گنجیه قرآن این آستان مقدس نگهداری می‌شود.
در ادامه این مراسم سید مهدی قویدل؛ دادستان عمومی انقلاب شهرستان زرند با بیان اینکه این قرآن توسط 604 نفر از شهروندان زرند کتابت شده است، گفت: هر یک از شهروندان در شب 23 ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن با حضور در حسینیه ثارالله(معراج شهدا) یک صفحه کلام وحی را در کمتر از 30 دقیقه کتابت کردند.
وی افزود: اصل و اساس کتابت این قرآن بر اساس صحیح‌نویسی بوده است. همچنین ساده‌نویسی آیات و سوره‌ها بر جذابیت این کتاب شریف افزوده است.
دادستان عمومی انقلاب شهرستان زرند افزود: خدا را شاکریم که این قرآن ارزشمند به عنوان سند افتخار مردم زرند به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.
گفتنی است در این مراسم رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان زرند؛ دادستان عمومی انقلاب شهرستان زرند و جمعی دیگر از مدیران این شهرستان حضور داشتند. 
 
قرآن-موزه-کتابخانه آستان قدس-اهدای قرآن- زرند 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.