شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در راستای تقویت تعامل با پیروان ادیان ابراهیمی انجام می شود:

همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان

نخستین پیش نشست داخلی همایش بین‌المللی «امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان»، با نام «عدالت و محبت در ادیان؛ با تاکید بر آموزه‌های رضوی» با مشارکت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه اصفهان و دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. 
همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان
به  گزارش آستان فرهنگ، همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان در راستای تقویت تعامل با پیروان ادیان ابراهیمی، پیش نشست‌هایی را در شهرهای برخوردار از اقلیت‌های دینی مانند اصفهان، یزد و ارومیه تدارک دیده که نخستین جلسه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.
این نشست روز پنج‌شنبه 19 مهرماه 97 از ساعت ۸ تا ۱۱:۳۰ در سالن همایش‌های اهل‌بیت(علیهم‌السلام) شهر اصفهان برپا می شود و همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، بهمن ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
سید محمد امیر طباطبایی نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در اصفهان در نشست خبری گفت: آستان قدس با دارا بودن ظرفیت پژوهش و علمی، برای حضور در در گفتگوی ادیان ظرفیت دارد.
وی با اشاره به آغاز پیش مطالعه‌ این همایش که برای اولین بار در حال برگزاری است، ادامه داد: برمبنای تجربه برگزاری این همایش، در سال‌های آینده نیز همایش کنگره جهانی امام رضا(ع) تداوم دارد.

طباطبایی با اشاره به مشارکت تمامی مراکز مطالعه ادیان و مراکز علمی بیان داشت: اعضای شورای علمی و برنامه‌ریزی از متخصصان و اندیشمندان تراز اول در گفتگوی ادیان هستند.

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در اصفهان با اشاره به برگزاری پیش‌نشست های داخلی که در اصفهان و قم تصریح کرد: پیش‌نشست اصفهان با موضوع محبت و عدالت در ادیان  به میزبانی دانشگاه اصفهان و پیش نشست قم با موضوع خدامحوری در ادیان و با حضور نمایندگان مذاهب در مجلس شورای اسلامی و به میزبانی دانشگاه ادیان قم و نشست اصلی تخصصی  10 و 11 بهمن ماه و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزمندانه انقلاب اسلامی در مشهد مقدس  برگزارمی‌شود.

طباطبایی با بیان اینکه دو پیش‌نشست دیگر در دانشگاه تهران ودانشگاه یزد برگزار می‌شود عنوان کرد: پیش‌نشست تهران با موضوع عقلانیت در سوم آذر ماه و پیش‌نشست یزد با همکاری حوزه علمیه و دانشگاه یزد و با موضوع همزیستی مسالمت آمیز در ادیان  در ششم دیماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امام رضا(ع) پرچمدار گفت وگو با ادیان هستند، اظهارکرد: با توجه به نوع مناظره و گفتگوهای ایشان، تلاش می‌کنیم حضرت را به عنوان شخصیت کامل به تمامی ادیان بشناسانیم.

طباطبایی،آستان قدس را به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی ومذهبی برشمرد و گفت: این مرکز در عرصه مقابله با ایجاد انحرافات مذهبی در اسلام و شبهه پراکنی، ایجاد ارتباط با مراکز ادیان و استاندارسازی آموزش دین فعالیت می‌کند.

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان یادآور شد:هدف ما شناخته شدن مشهدالرضا به عنوان پایگاه گفتگوی ادیان است تا خدمت به اسلام و جهانیان که از اهداف والای امام رضا(ع) است، تحقق یابد.

گفتنی است: 2پیش نشست مقدماتی در کشور هندوستان در اسفندماه سال گذشته و لبنان در مرداد ماه سال جاری برگزارشد.

پیش نشست سوم در کشور روسیه و در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

  
 
همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان -استان قدس-بنیاد پژوهش ها 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.