شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی؛

مدیریت خانواده از عرصه‌های جهاد فی سبیل الله است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی مدیریت خانواده را از عرصه‌های جهاد فی سبیل الله دانست. 
مدیریت خانواده از عرصه‌های جهاد فی سبیل الله است


      به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی‌نژاد در جشنواره فرهنگ «كارآفريني بانوان، خدمت و خودكفايي خانواده» که به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، خاطرنشان کرد: اعتقاد و باوری که آزادگان عالم و تمام ارادتمندان و دلبستگان به ائمه اطهارعلیهم‌السلام اعم از شیعه و سنی و اقلیت‌های مذهبی به بارگاه منور رضوی دارند این است که در این مکان مقدس گره‌های باز نشده گشوده می‌شود.
وی ابرازکرد: از ویژگی‌های دین اسلام، به روز و جامع بودن است و تمام عرصه‌های زندگی ما سرشار از آموزه‌های دینی است، حال اینکه سایر ادیان گزینشی عمل می‌کنند و حوزه دین در عبادت خلاصه می‌شود.
وی ادامه داد: نظام مدیریت خانواده از مسئله‌های بسیار مهمی است که در آموزه‌های دینی و فرمایشات ائمه اطهار(علیهم السلام) به صورت ویژه سفارش شده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه اگر خانواده‌ای بتواند در طراز عرصه‌های دینی موفق باشد مورد عنایت پروردگار قرار می‌گیرد، گفت: بندگان موفق خدا، خانواده‌های موفقی دارند اگر خانواده‌ای موفق نیست آهنگ بندگی خدا به درستی در آن خانه نواخته نشده است.
گنابادی نژاد افزود: تقسیم کار از ارکان مدیریت خانه و خانواده است، هر کدام از اعضا خانواده باید مسئولیتی برعهده داشته باشند؛ کار و تلاش در آموزه‌های دینی ارزش و بی‌کاری و تنبلی بی ارزشی است.
وی به شاخصه‌های هزینه و مصرف اشاره و اظهار کرد: دین برای ما شاخص‌هایی قرار داده که بر مبنای آن باید مصارف تنظیم شود. این جشنواره فرصتی است که ما بتوانیم معیشت خانواده را با طراز اسلامی مدیریت کنیم.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: یکی از جاذبه‌هایی که این مضجع منور در عرصه‌های مختلف دارد و انتظاراتی را در ساحت‌های مختلف ایجاد کرده است، حوزه زنان و خانواده است. در آستان قدس رضوی بیش از 50 درصد زائران را بانوان تشکیل می‌دهند و 60 درصد زائران به صورت خانوادگی به این بارگاه منور مشرف می‌شوند، در این بارگاه نورانی از 40 هزار خادم 10 هزار خادم افتخاری خواهر مشغول خدمت رسانی به زائران هستند.
وی اضافه کرد: تاسیس مرکز امور بانوان آستان قدس رضوی، تصویب سند تکریم و تعالی زن در خانواده، ایجاد شبکه خادمیاران زنان و... از جمله اقداماتی است که با تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی عملیاتی شده است.
گفتنی است؛ آیین اختتامیه جشنواره فرهنگ کارآفرینی بانوان، خدمت و خودکفایی خانواده در روزهای چهارم، پنجم و ششم مردادماه در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی در جوار حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.