شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

با همکاری مجامع فرهنگی آستان قدس رضوی در شهرستان درگز

چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت شهرستان درگز افتتاح شد

چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت کتابخانه شهرستان درگز با حضور فعال مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا علیه‌السلام و انتشارات به نشر آستان قدس رضوی افتتاح شد. 
چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت شهرستان درگز افتتاح شد


به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، مسئول مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا علیه‌السلام شهرستان درگز با اعلام این خبر گفت: چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت در شهرستان درگز، محوطه شهرداری با حضور حجت‌الاسلام ایروانی؛ امام جمعه این شهرستان، کاظمی؛ معاون فرماندار، برزنونی؛ دادستان شهرستان و سایر مسئولین ادارات و نهادهای فرهنگی و نظامی و انتظامی افتتاح شد.
محمود انتظاری رئیس با تشریح فعالیت‌های انجام شده از سوی مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا علیه‌السلام شهرستان درگز در برگزاری این نمایشگاه گفت: مجتمع فرهنگی با هدف نشر معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، توجه به گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی فعالیتهای قرآنی مجتمع و کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در این نمایشگاه حضور یافته است.
وی ارائه ماکت قرآن‌های منسوب به دستخط مبارک ائمه معصومین علیهم‌السلام، قرآن‌های نفیس و همچنین معرفی کتاب با موضوع تدبر در قرآن و نرم‌افزارهای الکترونیکی قرآنی در نمایشگاه را برخی از فعالیت‌های این مجتمع در نمایشگاه عنوان کرد.
انتظاری گفت: در این نمایشگاه، تصاویر دستخط مبارک اولین کاتب قرآن کریم، مولی متقیان حضرت علی علیه‌السلام، امام حسین علیه‌السلام، امام سجاد علیه‌السلام، امام جعفر صادق علیه‌السلام، امام موسی بن جعفر‌علیهماالسلام و امام رضا علیه‌السلام تا قرن چهارم و سایر قرآن‌های نفیس از جمله مصحف ايران به خط و نگار هنرمندان ايران در طول هزار سال و مصحف شريف با ترجمه فارسي از سده ‎۹ قمري و قرائات سبح در حواشي برای بازدید عموم قرار داده شده است.
وی همچنین تصویر قرآن منسوب به دست خط احمد نی‌ریزی، قرآن قدس کهن‌ترين برگردان قرآن به فارسي، قرآن آموزشي معين و قرآن ترجمه طاهره صفارزاده را از قرآن‌های منتشر شده در قرن حاضر عنوان کرد که با ویژگی‌های خاص نفاست، خوش‌نویسی، تذهیب و قلم‌گیری جزءآثار مهم ارائه شده در این نمایشگاه بوده است.
انتظاری در خصوص آثار ارائه شده دراین نمایشگاه گفت: چینش آثار به نحوی است که علاقه‌مندان به آثار قرآنی به عینه می‌توانند سیر تحول کتابت قرآن کریم را از قرن اول هجری تا قرن حاضر و سیر تحول خط کتابت ایرانی اسلامی را ملاحظه کنند.
وی همچنین افزود: رساله در تجوید محمد علی بن محمد الحسینی در 7 پلان تهیه شده که از نفایس اهمیت تجوید قرآن می‌باشد و در قرن 8 به رشته تحریر درآمده است و امسال زینت‌بخش نمایشگاه است.
مجموعه‌ای از کتابهای چاپی موجود در کتابخانه امام رضا علیه‌السلام و آثار الکترونیکی با موضوع قرآن و تدبر و اطلس قرآن، آموزش کلام الهی و نرم‌افزارهای قرآنی از دیگر آثاری است که برای اطلاع‌رسانی به علاقه‌مندان در این نمایشگاه ارائه شده است.
در این مراسم، بخشی از گنجینه سترگ علوم قرآنی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی و کتابخانه تخصصی علوم قرآن و حدیث معرفی شد که از سوی مسئول مورد تقدیر قرار گرفت.
یادآور می‌شود؛ چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت شهرستان درگز از 19 الی 23خرداد ماه به مدت 5 شب از ساعت 18:00 لغایت 22:00 در شهرستان درگز - خیابان امام خمینی(ره)– محوطه شهرداری پذیرای عموم علاقه‌مندان به قرآن و فعالیت‌های قرآنی می‌باشد.
مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا علیه‌السلام وابسته به آستان قدس رضوی در شهرستان درگز - خیابان امام خمینی(ره) 27 – در سه طبقه مجزا ویژه آقایان، بانوان با 8500 نفر عضو، 35000 نسخه منابع چاپی ، 4000نسخه منابع الکترونیکی و ظرفیت 276 صندلی به صورت هم‌زمان در تالارها، از 30/7 لغایت 30/19 در خدمت علاقه مندان فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌باشد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.