شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

دیدار دانش‌آموزان مدارس امام رضا علیه‌السلام با آیت‌الله علم‌الهدی

به مناسبت جشن تکلیف، تعدادی از دانش آموزان مدارس امام رضا علیه‌السلام با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند. 
دیدار دانش‌آموزان مدارس امام رضا علیه‌السلام با آیت‌الله علم‌الهدی

به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، در این مراسم که مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی و رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز حضور داشتند، مراسم پر طراوت جشن تکلیف جمعی از دانش‌آموزان سادات و فرهیخته دانش‌آموزان پسر مدارس امام رضا علیه‌السلام، در دفتر آیت‌الله علم الهدی برگزار شد.
در این دیدار، آیت‌الله علم الهدی ضمن بیان توصیه‌های اخلاقی، خطاب به دانش‌آموزان بیان کرد: رسیدن به این سن نقطه عطف و سرآغاز مردانگی شما در حوزه زندگی است و آنچه در زندگی فردی شما مهم است امر به معروف و نهی از منکر و توجه به محرمات شرع است.
وی با بیان اینکه آنچه باعث عقب افتادن سن بلوغ پسران نسبت به دختران می‌شود، تشخیص تکلیف در حوزه اجتماعی است، افزود: امروز تشخیص تکلیف اجتماعی برای شما بسیار بااهمیت است زیرا با وضعی که دین و نظام ما در حال حاضر دارد شما یک سرباز مجاهد و نیروی ارزشی برای اسلام محسوب می‌شوید.
آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در موقعیت های مختلف سیاسی و اجتماعی شما باید احساس مسئولیت کنید و نسبت به مسائل بی تفاوت نباشید، تفاوت اندیشیدن شما با دیگران در بحث تجربه است و باید بار تجربه دیگران را بر توان بالای فکری و خلاقیت خود بیافزایید.
وی گفت: این مراسم، جشن بلوغ نیست بلکه جشن بندگی است و باید روی مسئولیت‌های اجتماعی خود بیشتر دقت کرده و در انجام آن ها تلاش کنید.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: زن و مرد در ساختار جسمانی و انسانی یکسان هستند اما در حوزه تکلیف به لحاظ ساختاری متفاوتند چون تشخیص تکلیف در آن ها با یکدیگر تمایز دارد.
امام جمعه مشهد بیان کرد: آنچه برای شما در درجه اول در بلوغ تکلیفی مهم است دانستن حوزه مسئولیتتان و سپس تکلیفتان در این حوزه است.
لازم به توضیح است؛ در این مراسم که در فضایی آکنده از نشاط و شوق آغاز دوران بندگی در حرم مطهر رضوی برپا شد، نوجوانان مؤمن، برنامه آغازین را در رواق شیخ حر عاملی با قرائت زیارت حضرت رضا علیه‌السلام و نماز آغاز کرده و پس از بهره‌مندی از بیانات نماینده ولی فقیه در استان خراسان انگشتر عقیق از ایشان دریافت کردند. 
 
سن_تکلیف دانش_آموز مدارس_امام_رضا علم_الهدی گنابادی_نژاد آستان_فرهنگ سازمان_فرهنگی آستان_قدس_رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.