شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره)؛ قطب فرهنگی شهرستان کاشمر

مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی‌الکاظم علیهمااسلام و زیارتگاه شهید مدرس(ره) گفت: زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی مذهبی ویژه زائران و مجاوران، به یک مرکز فرهنگی بزرگ در کاشمر تبدیل شده است. 
زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره)؛ قطب فرهنگی شهرستان کاشمر

به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، حمزه سپهریان با اشاره به خدمات ماندگار و ارزنده زیارتگاه شهید مدرس(ره) در بخش های عبادی، فرهنگی، رفاهی و اقامتی گفت: سالیانه برنامه‌های مختلف فرهنگی در حوزه قرآن و معارف اسلامی، نماز و دعا، تبلیغات و انتشارات مذهبی، فرهنگی و هنری، تکریم زائر و موقوفات در زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزار می‎شود.
وی افزود: اين مجموعه با دارا بودن زياتگاه، فرهنگسرا، کتابخانه، موزه، آشپزخانه عمومي، پارك، مجموعه بازی كودكان، مهد الرضا، فضاي اسكان موقت و نظافت مطلوب توانسته همه ساله زائران و گردشگران زیادی حتی گردشگران خارجی را جذب خود کند به طوری که در 9 ماهه سال جاری،  بیش از 400 هزار نفر ضمن تشرف به زیارتگاه شهید مدرس(ره) از خدمات و برنامه‌های آن بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به بهره‌مندی 25 هزار نفر از خدمات زائر سرا و سالن اجتماعات این زیارتگاه افزود: از ابتدای سال جاری، 25 نشست معرفتی و گفتمان دینی با حضور گروه‌های مختلف در مناسبت‌های ملی مذهبی طول سال برگزار شده که  بیش از 20 هزار نفر در این جلسات حضور داشتند.
سپهریان تصریح کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در منشور هفت‌گانه آستان قدس رضوی مبنی بر خدمت به زائران، نیازمندان و مستضعفان و همچنین استفاده از ظرفیت عظیم فرهنگی آستان قدس رضوی در فضای عمومی کشور، این موسسه سعی کرده در این زمینه گام بردارد و خدمت به زائران، مسافران، مجاوران، مستمندان و مستضعفان را در دستور کار خود قرار دهد.
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی‌الکاظم علیهمااسلام و زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزاری همایش و کارگاه‌هایی با موضوع اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه و مساعدت به نیازمندان و خانواده‌های کم ‌درآمد، برنامه‌ریزی مناسب برای اردوهای زیارتی دانش‌آموزی، نشست‌های صمیمی پرسش و پاسخ پیرامون مسائل متنوع مذهبی، جلسات مشاوره‌ای و آموزشی در موضوعات مختلف برای خانواده‌های کم‌ بضاعت را از جمله برنامه‌های مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس(ره)  در این زمینه عنوان کرد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.