شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

زمستان امسال «در پناه کلمات» باشید

انتشارات آستان قدس رضوی «به‌نشر» که بیش از سه دهه از فعالیتش در حوزه کتاب می‌گذرد، زمستان امسال با برنامه‌های «در پناه کلمات» میزبان دوستداران کتاب است. 
زمستان امسال «در پناه کلمات» باشید

از تابستان سال جاری بود که برگزاری نشست های فرهنگی- تبلیغی «در پناه کلمات» در دستور کار به‌نشر قرار گرفت و به طور متوسط هر هفته نشستی در این قالب برگزار شد.
از شروع فصل سرد زمستان تا پایان سال در قالب سلسله نشست‌های «در پناه کلمات» دو نشست ویژه با عنوان «عصرانه‌ داستان‌نویسان رضوی» و «اِبَک؛ درس گفتار الاهیات برای کودکان» در فروشگاه مرکزی به‌نشر در حال برگزاری است که در این مدت با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه بوده است.

درس گفتار الاهیات برای کودکان
«اِبَک یا همان درس گفتار الاهیات برای کودکان» عنوان نشست روزهای دوشنبه به‌نشر است که با حضور مهدی فردوسی مشهدی، دین‌پژوه و دانش‌آموخته و مدرس حوزه و دانشگاه از ساعت 17 تا 19 در حال برگزاری است.
«اِبَک» مخفف عبارت «الاهیات برای کودکان» است که به ابتکار استاد این دوره پیشنهاد شده است.
با توجه به نزدیکی نظری حوزه‌های الاهیات و فلسفه به یکدیگر و فراوانی آمیختگی مسائل آن دو در ادبیات مکتوبشان، هدف اصلی برنامه «اِبَک» توانا کردن کودک و نوجوان در پاسخگویی به پرسش‌های الاهیاتی است.

ادبیات کودک و نوجوان
همان طور که می‌دانید ادبیات کودک و نوجوان، بیش از هر چیز بر عنصر خیال و آشنایی‌زدایی استوار است که از این دید، دست‌مایه نیکویی برای طرح موضوعات الاهیاتی برای کودک فراهم می‌آورد، لذا در قالب نشست ِابَک تلاش می‌شود مفهوم‌شناسی الاهیات، تفکر و ادبیات کودک، به مسئله‌شناسی حوزه‌های تفکر برانگیز متون مقدس دینی و مذهبی برای مخاطبان تبیین شود که در این دوره مفاهیمی مانند حیات، موت، توفی، اعجاز، برکت، غیب، شهود، حق، تکلیف، شُکر، توبه، عبادت، جهاد، انفاق، عشق و به‌ویژه خدای انسان‌وار و ناانسان‌وار مطرح می‌شود که در قلمروهای معرفت‌شناسی، روان‌شناسی، فلسفه حقوق، محیط زیست، اقتصاد، اخلاق و متافیزیک جای می‌گیرند.
حضور در این دوره برای عموم علاقه‌مندان رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تلگرام به شماره 09027652008 در این دوره آموزشی ثبت‌نام کنند، هم‌چنین در پایان دوره به شرکت‌کنندگان ثابت و فعال گواهی اعطا خواهد شد.

عصرانه داستان‌نویسان رضوی
«عصرانه‌ داستان‌نویسان رضوی» عنوان مجموعه نشست‌هایی است که در سه ماهه پایانی سال جاری در روزهای سه‌شنبه هر هفته برگزار می‌شود و در آن ضمن آموزش، آثار داستان‌نویسان رضوی نقد و بررسی می‌شود.
نشست‌های «عصرانه‌ داستان‌نویسان رضوی» با حضور جمعی از داستان‌نویسان و علاقه‌مندان در حال برگزاری است و سعید تشکری نویسنده، کارگردان، رمان‌نویس و منتقد ادبی اهل خراسان نیز به عنوان دبیر علمی در این نشست‌ها حضور دارد.
این نشست‌ها هر هفته روزهای سه شنبه از ساعت 17 تا 19 میزبان علاقه‌مندان در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به نشر واقع در مشهد- خیابان امام خمینی(ره) - روبه روی باغ ملی است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.