شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

نمایشگاه «دفاع مقدس» در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی دایر شد

هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی از تمبرهای یادبود، پاکت‌های مُهر روز و نامه‌های رزمندگان اسلام، به مناسبت بزرگداشت این هفته در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی دایر شد. 
نمایشگاه «دفاع مقدس» در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه آستان قدس رضوی دایر شد


به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، مسئول گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه فرهنگی با هدف گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و پاسداشت فداکاری‌های رزمندگان ایران اسلامی، جانبازان جان بر کف و آزادگان سرافراز، از 31 شهریور تا 6 مهر 1396، در این گنجینه پذیرای علاقه‌مندان است.
محمدحسین یزدی‌نژاد با اشاره به اینکه جدیدترین تمبر یادبود هفته دفاع مقدس در 17 اسفند 1391 به چاپ رسیده است، افزود: در مجموع 34 میلیون و 680 هزار قطعه تمبر به این مناسبت، از سال 1362 تا 1391، توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در کشور منتشر شده است.
وی با تأکید بر اینکه منتخبی از مجموعه تمبرهای موضوعی دفاع مقدس در این نمایشگاه در معرض دید فرهنگ‌دوستان قرار دارد، بیان کرد: گنبد خون‌آلود بارگاه سیدالشهدا؛ امام حسین علیه‌السلام در چنگال بعثیون، حماسه ناوچه پیکان، موشک‌باران شهرهای ایران توسط ارتش بعثی، حماسه خرمشهر، سپاه پاسداران؛ کابوس ارتش بعث عراق، برخی از موضوع‌هایی است که بر روی این تمبرها نقش بسته است.
یزدی‌نژاد ادامه داد: از دیگر عناوینی که تمبرهای یادبود دفاع مقدس روایتگر آن‌هاست می‌توان از حمایت‌ مردمی از رزمندگان اسلام، پشتیبانی و حمایت شیرزنان ایران در پشت جبهه‌های حق علیه باطل، برپایی فریضه نماز در خط مقدم توسط دلاورمردان همیشه در صحنه ارتش اسلام، دفاع جنگنده‌های ایران از حریم هوایی مقدس جمهوری اسلامی و ده‌ها موضوع دیگر نام برد.
وی اضافه کرد: همچنین نمونه‌هایی از نامه‌های رزمندگان اسلام از جبهه به خانواده‌هایشان در شهرهای مختلف ایران در بخشی از این نمایشگاه ویژه هفته دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است.
مسئول گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی گفت: این تمبرهای یادبود دفاع مقدس در بین مجموعه‌داران مسلمان کشورهای حوزه‌ خلیج فارس به‌ویژه جزیره شیخ‌نشین بحرین، قطر، عربستان سعودی و کویت، با توجه به ماهیت ضدبعثی بودن آن‌ها، طرفداران بسیاری داشته است.
وی افزود: علاقه مجموعه‌داران کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس به این تمبرها که توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است، روایتگر تنفر آن‌ها و حتی مردم عادی این کشورها از حکومت بعثی عراق، برخلاف سیاست پشتیبانی دولت‌های آن‌ها از صدام، بود.
یزدی‌نژاد بیان کرد: گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی به مناسبت‌های مختلف مانند رویدادهای ملی و مذهبی و همچنین بزرگداشت، رحلت و ولادت اشخاص بنام کشور، آثار ارزشمند خود را با هدف آشنایی هر چه بیشتر زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی با مجموعه اشیای این گنجینه غنی، به نمایش عموم می‌گذارد.
یادآور می‌شود، دوستداران فرهنگ و تاریخ ایرانی اسلامی می‌توانند همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 و در روزهای تعطیل از ساعت 8 تا 12، از گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی واقع در طبقه منهای یک موزه مرکزی این آستان مقدس در صحن کوثر بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه‌السلام دیدن کنند. 
 
نمایشگاه دفاع_مقدس موزه تمبر اسکناس سکه آستان_فرهنگ سازمان_فرهنگی_آستان_قدس_رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.