شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

بازی بهترین منبر برای ترویج مفاهیم اسلامی در بین کودکان است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: بازی بهترین منبر برای ترویج مفاهیم اسلامی در بین کودکان است. 
بازی بهترین منبر برای ترویج مفاهیم اسلامی در بین کودکان است

به گزارش آستان فرهنگ استان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محسن بذرگری هاشمی در حاشیه بازدید از سرزمین بازی و دانایی در مرکز نمایشگاه ها و همایش‌های آستان قدس رضوی اظهار کرد: امروز جامعه ما در برخی از حوزه ها دچار خلاء شده است که ما باید با ارائه ایده های جدید و متناسب با مسائل روز بستر رشد ارزش های دینی را در بین جوانان و نوجوانان فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه بازی بهترین منبر برای ترویج مفاهیم اسلامی در بین کودکان است، گفت: آموزش و تربیت کودکان باید با زبان ساده و در قالب مورد علاقه خودشان انجام شود.
حجت الاسلام بذرگری هاشمی با بیان اینکه بنا به گفته تولیت آستان قدس رضوی امروز ما برای بزرگان منبر داریم، اما برای کودکان و نوجوانان منبر مناسبی نداریم، خاطرنشان کرد: فضای حرم و جلسات سخنرانی و بیان احکام برای کودکان سنگین است، لذا باید با ایجاد فضاهای متناسب با روحیه کودکان زمینه انتقال مفاهیم اسلامی را در ذهن آنان ایجاد کنیم.
وی افزود: با توجه به حضور جمعیت عظیمی از سراسر کشور و جهان در حرم مطهر رضوی باید برنامه های این بارگاه نورانی متناسب با سنین مختلف طراحی شود، تقریبا نیمی از زائران امام هشتم علیه‌السلام را کودکان تشکیل می دهند، باید به این امر توجه داشته باشیم که برنامه های طراحی شده در حوزه کودکان بر پایه نهادینه سازی آرمان های دینی صورت بگیرد.
لازم به ذکر است؛ شهربازی معارفی با چهارده مجموعه بازی و با مشارکت جوانان خلاق موسسه فرهنگی قرآن و عترت تبیان قم در محل دائمی نمایشگاه های آستان قدس رضوی راه اندازی شده و با حمایت اداره کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی پذیرای کودکان و نوجوانان زائر و مجاور حرم مطهر علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام  تا پایان شهریور است. 
 
سرزمین_بازی_دانایی بذرگری_هاشمی آستان_فرهنگ سازمان_فرهنگی_آستان_قدس_رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.