شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد

همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی افتتاح شد و به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. 
مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان تبریک خجسته میلاد حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به بیان حدیثی از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم مبنی بر اینکه «من نام دخترم را فاطمه گذاشتم، زیرا خدای عزوجل،  فاطمه و هر کس که او را دوست دارد، از آتش دوزخ دور نگه داشته است» گفت: مردم  ولایتمدار و دیندار کشور ما همیشه و در همه ایام نسبت به  اهل بیت علیهم‌السلام و حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها ارادت خاصی داشته‌اند، شاعران، مومنین، محققین و....  سعی کرده‌اند جلوه‌هایی از مودت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها را در سروده‌ها، سخنرانی‌ها و... نشان دهند، گوشه‌ای از این محبت و مودت را می‌توان در برگزاری مراسم‌های ایام ولادت و عزای این همام با محوریت تاسی از زندگی حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها مشاهده کرد.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین گنابادی نژاد، تشکیل حکومت انقلاب اسلامی، پیروزی هشت سال دفاع مقدس، استکبار ستیزی، نابودی دولت‌های مستکبر، ظهر و بروز قدرت مردم در صحنه‌های اجتماع را نمونه‌ای از محبت و مودت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها در جامعه ما عنوان کرد.
وی با اشاره به‌ رقم خوردن عرصه‌های دیگری از مودت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها ادامه داد: امروزه به برکت نظام جمهوری اسلامی و انقلاب، میدان‌های جدیدی از محبت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به وجود آمده است که می‌توان به ظهور زمینه‌های اجتماعی حضور زنان در جامعه و مسئولیت پذیری آن اشاره کرد.
گنابادی‌نژاد افزود: با هدف تبیین جایگاه زن مسلمان در جامعه اسلامی، آستان قدس رضوی برنامه‌های خاصی از جمله برنامه‌های ریحانه، افتتاح رواق حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، اهدای حکم رسمی بانوان خادم حرم مطهر رضوی و... را با محوریت الگو گیری از زندگی حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها اجرا کرد.
 رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان ایجاد مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از نیمی از زائران حرم مطهر رضوی به صورت خانوادگی به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند و بیش از شصت درصد زائران بانوان هستند  با تأکید تولیت آستان قدس رضوی باهدف ترویج و تبیین هویت ذاتی بانوی مؤمن مسلمان انقلابی و تعالی بخشی به خانواده ، مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی افتتاح شد.
گنابادی‌نژاد بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی آستان قدس رضوی در ارتقاء جایگاه زن مسلمان در جامعه، کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها، ارتقای نقش‌آفرینی زنان در مسئولیت‌های اجتماعی و... را از جمله برنامه‌های این مرکز عنوان کرد.
 در این مراسم، سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی نیز گفت: ما باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل فرهنگی آستان قدس رضوی بهره‌گیریم تا در عرصه  در عرصه‌های اجتماعی و در گستره ملی و جهانی تاثیرگذار باشیم.
 فاطمه دژبرد عنوان کرد: باید مجموعه‌ها و مؤسسات فرهنگی و تبلیغی آستان قدس رضوی با هماهنگی و همکاری با یکدیگر تلاش کنیم در راستای رسالت عظیم فرهنگی آستان قدس رضوی گام برداریم. 
 
خانواده ، زن_مسلمان ، ریحانه ، ولادت_حضرت_زهرا ، دژبرد ، مرکز_امور_بانوان_خانواده ، گنابادی_نژاد ، آستان_فرهنگ ، سازمان_فرهنگی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.