شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مراسم معارفه مدیرعامل به نشر مطرح کرد:

جبهه فرهنگی: مهم‌ترین خاکریز دفاع از مکتب اهل بیت علیهم‌السلام

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: جبهه فرهنگی؛ مهم‌ترین خاکریز دفاع از مکتب اهل بیت علیهم‌السلام است. 
جبهه فرهنگی: مهم‌ترین خاکریز دفاع از مکتب اهل بیت علیهم‌السلام

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی‌ن‍ژاد در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل انتشارات به نشر، به تهدیدات و توطئه‌های گسترده نظام سلطه علیه جهان اسلام اشاره و خاطر نشان کرد: امروز جهان اسلام و ارزش‌های اسلامی بیش از هر زمانی مورد هجوم استکبار است و این تهدیدات دیگر تنها معطوف به عرصه نظامی نیست.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، القاعده و داعش سه مولود شوم استکبار در جهت تأمین منافع نامشروع نظام سلطه هستند؛ گفت: این سه مولود شوم استکبار آسایش و امنیت منطقه خاورمیانه را به مخاطره انداخته‌اند و هرچه این گروه‌ها در عرصه نظامی جنایت و کشتار انجام داده‌اند، به میزانی بیشتری در حوزه فرهنگ و افکار به پیکره جامعه اسلامی ضربه وارد کرده‌اند.
وی افزود: شهدای مدافع حرم با فرهنگ جهاد و مقاومت، عزت و افتخار را برای جهان اسلام و شکست و ذلت را برای استکبار به بار آورده‌اند؛ اما باید دانست بخش مهم دیگری از عرصه مبارزه با افکار انحرافی داعش، حوزه فرهنگ و اندیشه است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی‌نژاد با اشاره به تبلیغات گسترده گروه‌ تروریستی تکفیری داعش، تصریح کرد: باید ابعاد فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای این گروه‌های افراطی مورد بررسی قرار گیرد و روش‌های چگونگی جذب نیروی آن‌ها از قلب اروپا برای عملیات انتحاری و تروریستی مشخص و سپس برای مقابله با آن راهکار تدوین شود.
وی با بیان این مطلب که بسیاری از مشکلات امروز جوامع اسلامی به سبب دوری از فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام ایجاد شده است؛ تصریح کرد: متأسفانه امروز جوامع مسلمانان از اسمای اسلامی سرشار، اما از رسم‌های اسلامی خالی شده و احیا و حفظ ارزش‌‌ها و مبانی ناب و اصیل اسلامی از وظایف خطیر جبهه فرهنگی است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: مؤسسه به نشر یکی از سنگرهای صیانت از فرهنگ اسلامی است که با انتصاب به آستان مقدس حضرت رضا علیه‌السلام می‌تواند تأثیرگزاری دو چندانی در حوزه فرهنگ کشور و جهان اسلام داشته باشد؛ این مؤسسه به عنوان یکی از مراکز نشر فرهنگ غنی رضوی می‌تواند راه گشای بسیاری از مشاکل فرهنگی در جهان اسلام شود.
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی‌نژاد در پایان با اشاره به اینکه به نشر می‌تواند با بهره‌گیری از مزیت انتصاب به آستان قدس رضوی، گام‌هایی مؤثری در راستای تحقق منشور هفت‌گانه رهبری معظم به ویژه بند چهارم آن بردارد؛ خاطرنشان کرد: چاپ و نشر محتوای غنی و توزیع متناسب، توجه و رسیدگی به موضوع کمک و دستگیری از محرومان و گسترش کمی و کیفی موضوعات فرهنگ اسلامی از جمله مواردی است که در حوزه چاپ و انتشار کتاب در مؤسسه به نشر باید مورد توجه قرار گیرد.
در این مراسم از جواد محمدزاده مقدم؛ مدیر عامل و سیداحمد میرزاده سرپرست پیشین موسسه به نشر قدردانی و حسین سعیدی به عنوان مدیرعامل جدید این مؤسسه معرفی شد. 
 
جبهه فرهنگی ، مهم‌ترین خاکریز دفاع از مکتب اهل بیت ، مدیرعامل جدید به‌نشر ، گنابادی‌نژاد ، سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.