شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

با هدف معرفی برنامه‌های محوری آستان قدس رضوی در دهه کرامت رضوی صورت گرفت

انتشار سالنامه دهه کرامت آستان قدس رضوی

سالنامه دهه کرامت آستان قدس رضوی در سال 1395 از سوی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی منتشر شد.  
انتشار سالنامه دهه کرامت آستان قدس رضوی

به گزارش آستان‌نیوز،  رئیس گروه تبلیغی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، در این خصوص گفت: در این سالنامه رویکردهای برنامه محوری دهه کرامت رضوی، سنجش میزان موفقیت و اثر بخشی برنامه‌ها و ارزیابی آنان مورد بررسی قرار گرفته است. 
محمدحسن محمدیان عنوان کرد: بخشی از این سالنامه اختصاص به معرفی برنامه‌های محوری آستان قدس رضوی در دهه کرامت رضوی سال جاری دارد که میزان و کیفیت برنامه‌ها نسبت به سال 93 و 94 مورد مقایسه قرار گرفته است هم چنین تحلیلی کلی از برنامه‌های سه  ساله دهه کرامت رضوی مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در این سالنامه منتشر شده است. 
وی افزود: خوشبختانه در دهه کرامت سال جاری برنامه‌های مختلفی با رویکرد شور ونشاط معنوی شایسته در ایام میلاد امام رضا علیه‌السلام، برخورداری همه برنامه‌ها از شکوه و نوآوری و جلوه‌های هنر متعالی،  ارائه تعالیم اهل بیت علیهم‌السلام در موضوع اقتصاد مقاومتی، نگاه ویژه به وحدت جهان اسلام، توجه به قشر محرومان، هم‌گرائی و هم‌افزایی مؤسسات در اجرای برنامه‌های دهه کرامت رضوی  و استفاده حداکثری رسانه‌ها و ... برگزار شد. 
محمدیان ادامه داد: در سال جاری، 57 مورد سلسله جشن، 39 نشست و همایش، 9 جشنواره، تولید و توزیع بیش از 3 میلیون محصول فرهنگی، 14 نمایشگاه با موضوع مختلف و 14 عنوان کتاب منتشر شد. 
وی با بیان اینکه در دهه کرامت امسال 7 دوره آموزشی علوم و معارف رضوی  و 7 مسابقه بزرگ فرهنگی به صورت سراسری برگزار شد، گفت: 133 برنامه محور جشن و سرور در دفترهای نمایندگی املاک و اراضی آستان قدس رضوی در نقاط محروم و موقوفه آستان قدس رضوی اجرا شد .
رئیس گروه تبلیغی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: در ایام پر خیر و برکت دهه کرامت رضوی، 54 هزار و 810 نفر  از جانبازان دانشجویان، دانش‌آموزان و دیگر اقشار مردم از خدمات آستان قدس رضوی بهره‌مند شدند و  440 هدیه متبرک به  نوزادان  متولد شده که اذان و اقامه برآن ها از سوی خادمان خوانده شد، اهدا شد. 
وی تصریح کرد: در این ایام 56 هزار و 210 نفر، میهمان خوان با برکت امام رضا علیه‌السلام شدند و 600 خانواده‌های خدام مرحوم حرم مطهر رضوی نیز اطعام شدند و با یاری و همراهی خادمان حرم مطهر رضوی 88 زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند.
محمدیان با اشاره به برگزاری 23 برنامه پژوهشی در سازمان‌ها و مؤسسات  فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد بر اساس مصوبات ستاد از مجموع 39 برنامه محوری اجرا شده در ایام دهه کرامت سال جاری، تعداد 23 برنامه محوری مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت. همچنین برای سیاست‌گزاری و ساماندهی این برنامه ها 6 جلسه ستاد دائمی جشن‌های دهه کرامت رضوی با 17 مصوبه در دبیرخانه شورای عالی فرهنگی (وقت) آستان قدس رضوی برگزار شد.
وی عنوان کرد: امسال قرار گاه رسانه‌ای «معین‌الضعفاء» با حضور جمع کثیری از فعالان رسانه‌ای کشور در حرم مطهر رضوی تشکیل شد و تمام ابزارهای رسانه‌ای موجود در راستای نشر معارف رضوی و انعکاس معنویت حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام در  اقصی نقاط جهان به کار بسته شد که 14 شبکه درون مرزی، 5 شبکه برون‌مرزی، 29 شبکه رادیویی، 14 شبکه بین‌المللی، اخبار و برنامه‌های آستان قدس رضوی در دهه کرامت رضوی را منعکس کردند. 
 
انتشار سالنامه دهه کرامت 1395_برنامه‌های محوری دهه کرامت_آخرین محصول_سازمان فرهنگی_آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.