شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

اجرای برنامه‌های متنوع برای تشرف زیارت اولی‌ها 

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: سالانه، بیش از هزاران زائر در قالب طرح زیارت اولی به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند که برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی ... برای آنان اجرا می‌شود. 
اجرای برنامه‌های متنوع برای تشرف زیارت اولی‌ها 

به گزارش آستان نیوز، جلسه شورای مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی با حضور از جمعی از مدیران مؤسسات فرهنگی با موضوع بررسی زمینه‌های تعامل و هم‌افزایی مؤسسات فرهنگی با مؤسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی، ارائه گزارش خدمات فرهنگی به زیارت اولی‌ها، بررسی نقش هر یک از مؤسسات در ترویج فرهنگ زیارت و خدمت به زائرین برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد، در خصوص برنامه‌های مؤسسات فرهنگی در حوزه زیارت و ترویج آن، با ذکر روایتی از حضرت رضا علیه‌السلام مبنی بر اینکه «دوست هر کس عقل او و دشمنش جهل اوست»، گفت: عقلانیت، یکی از برترین ویژگی‌های تشیع است.
وی عنوان کرد: براساس این روایت، لازم است، تمامی مدیران با تکیه بر عقل و دانش در کارهای مدیریتی حضور داشته باشد. در کارهای اداری به اصول و بینات بپردازند و از ورود به حواشی بپرهیزند.
گنابادی‌نژاد با بیان اینکه مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی باید مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند، افزود: بنابر نظر تولیت آستان قدس رضوی مشکل اصلی کشور ما روش مدیریت است که با روش جهادی می‌توان به ساماندهی بیشتر امور و برنامه‌ها در دستگاه‌های فرهنگی پرداخت و به رشد بیشتری دست یافت. 
وی ضمن ارزیابی برنامه‌های مؤسسه خدمات مشاروه‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی در خصوص ارائه خدمات فرهنگی به زیارت اولی‌ها، خواستار تعامل بیشتر این مؤسسه با تشکل‌های جوان، رصد تشکل‌های فعال در نوجوانان و جوانان و ارائه آموزش‌های مناسب برای تشکل‌ها شد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، استقبال و بدرقه خاطره‌انگیز، آموزش احکام، قرائت ادعیه، برگزاری مراسم‌های مختلف در تشرفات گروه‌های زیارت اولی به حرم مطهر رضوی، مستند سازی سفر برای آستان قدس رضوی و زائر،  گنجاندن برنامه‌های فرهنگی و برنامه‌هایی متناسب با موضوع جریان انقلاب اسلامی و شهادت را از جمله اموری عنوان کرد که باید در برنامه‌های تشرف زیارت اولی‌ها مورد توجه قرار گیرد.
گنابادی‌نژاد با اشاره به اهمیت و نقش آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم علیهماالسلام و زیارتگاه شهید مدرس(ره) در اجرای ویژه برنامه‌های زیارت اولی‌ها در شهرهای طبس، کاشمر و مجتمع‌های میان راهی گفت: باید سعی شود از این ظرفیت بالقوه با همکاری معاونت امور مستضعفان و موسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های  اجتماعی آستان قدس رضوی در توسعه و ترویج فرهنگ زیارت استفاده شود. 
 
برنا‌های متنوع تشرف_زیارت اولی ها_گنابادی‌نژاد_سازمان فرهنگی_آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.