شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

نهم دی‌ماه نشان دهنده حضور حماسی مردم در دفاع از انقلاب اسلامی

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: حماسه نه دی، نشان‌دهنده حضور حماسی مردم در صحنه‌ دفاع از انقلاب اسلامی بود. 
نهم دی‌ماه نشان دهنده حضور حماسی مردم در دفاع از انقلاب اسلامی

 به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی‌نژاد در جلسه هشتم شورای مدیران فرهنگی این آستان مقدس گفت: نهم دی‌ماه، اوج شکوه انقلاب ملت ایران بود که بیداری، هوشمندی، خردورزی و عمل به موقع، قاطع و تمام‌کننده ملت ایران، نقشه و فتنه دشمنان را نقش برآب کرد.
 وی به نقش رهبری در مدیریت و فرورنشانی این فتنه تأکید کرد و عنوان کرد: مدیریت مقام معظم رهبری، مهم‌ترین عامل آفرینش حماسه نه دی و مهار فتنه بود. ایشان با آشکارسازی ماهیت فتنه، بهره‌گیری از قدرت مردمی نظام، انرژی و ظرفیت جامعه را به جریان انداخت.
گنابادی‌نژاد تصریح کرد:  پیام‌ها، بیانات و تبیین‌های مقام معظم رهبری در فتنه سال 88 اثرات شگرفی داشت و ملت ایران را برای آفریدن حماسه پرشکوه بدون دعوت و فراخوان رسمی برانگیخت. 
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اجرای برنامه‌های ویژه در نه دی  با هدف بزرگداشت این حماسه را مفید ارزیابی کرد و افزود: اجرای این برنامه‌ها صرفا محدود به بازخوانی اتفاقات آن برهه زمان نباید باشد چرا که این فتنه بخشی از صدها توطئه‌ای است که در طول تاریخ حیات انقلاب اسلامی تا به امروز بوده و پس از این هم خواهد بود، بایستی تبین مسیر مقام معظم رهبری محور تمام فعالیت‌ها و مراسم‌های اجرایی قرار گیرد.
گنابادی‌نژاد با بیان اجرای برنامه‌های مختلف در حرم مطهر رضوی و سایر مؤسسات فرهنگی افزود:  امسال ویژه‌برنامه‌های روز «بصیرت و میثاق با امام امت» با محوریت تبین خط و مسیر مقام معظم رهبری و زمینه‌سازی حضور منسجم و سازمان‌یافته مؤسسات در اجتماع مردمی نه دی  با اجرای برنامه‌های مختلفی در قالب نشست‌های تبیینی، برپایی جلسات ویژه با حضور اساتید و دانشجویان، برگزاری میزگرد تحلیل و بررسی، تهیه محتوا، کتاب و... در حرم مطهر رضوی و سایر مؤسسات فرهنگی این آستان مقدس برگزار خواهد شد. 
 
 
نهم دی_بصیرت و میثاق با امام امت_گنابادی‌نژاد_سازمان فرهنگی_آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.