شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

.
اطلاعات فرهنگی
سالنامه دهه کرامت 1395

1395/10/13 دوشنبه

سالنامه دهه کرامت 1395

انتشار سالنامه دهه کرامت آستان قدس رضوی با هدف معرفی برنامه‌های محوری آستان قدس رضوی در دهه کرامت رضوی صورت گرفت
تاریخ شفاهی چاپ و نشر آستان قدس رضوی

1395/9/23 سه‌شنبه

تاریخ شفاهی چاپ و نشر آستان قدس رضوی

در طرح تاریخ شفاهی چاپ و نشر آستان قدس رضوی با سی نفر از کسانی که مرتبط با موضوع چاپ و نشر در آستا نقدس رضوی بودند، 47 جلسه مصاحبه در حدود 2744 دقیقه معادل 45 ساعت و 44 دقیقه مصاحبه صوتی و تصویری انجام شده است. تهیه عکس و اسناد مرتبط از دیگر فعالیت‌های جانبی این طرح می‌باشد.
سالنامه نشریات 1394

1395/9/20 شنبه

سالنامه نشریات 1394

سالنامه‌ای که تقدیم شما شده است با کوشش و تلاش گروه تبلیغی اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی است که تمام سعی و تلاشمان این بوده است تا بتوانیم آئینه‌ای تمام‌نما از فعالیت‌ها و حضور نشریات آستان قدس رضوی در عرصه رسانه‌های کشور اطلاعاتی تقدیم شما عزیزان نماییم و اعتقاد داریم که انتقاد و نظرهای شما بزرگواران قطعا باعث می‌شود تا تدوین سالنامه‌ها در سالهای آینده کم‌اشکال و غنی‌تر شود و محتوای نشریات آستان قدس رضوی، اثری ارزشمند و قابل استفاده واقعی برای علاقه‌مندان بشود.
سالنامه پژوهش 1394

1395/8/22 شنبه

سالنامه پژوهش 1394

کارنامه پژوهش در وهله نخست آینه‌ای است فراروی مسئولان و خانواده مؤسسات فرهنگی تا حاصل تلاش و دستاوردهای خود را در آن بنگرند و سپس وسیله‌ای برای اطلاع‌رسانی به جامعه علمی - پژوهشی کشور باشد. تعیین توان و استعداد مؤسسات فرهنگی و دستاوردهای علمی و پژوهشی مؤسسات فرهنگی بسیار فراتر از آمار و اطلاعاتی می‌باشد که در این مجموعه گرد آمده است.
سالنامه نظرسنجی 1394

1395/8/20 پنجشنبه

سالنامه نظرسنجی 1394

در آستان قدس رضوی نیز مؤسسات فرهنگی از ابزار نظرسنجی برای شناخت مخاطبان (زائران) جهت ارائه خدمات بهتر به آنان و همچنین جهت بررسی وضعیت موجود و اصلاح و بهبود روش ها از طریق گرفتن بازخورد و ارایه راهکارها و پیش‌بینی‌های حساب شده به منظور تصمیم‌سازی وتصمیم‌گیری مدیران مؤسسات فرهنگی به کار میرود.
سالنامه نظارت و ارزیابی نشریات آستان قدس رضوی1393

1395/6/13 شنبه

سالنامه نظارت و ارزیابی نشریات آستان قدس رضوی1393

نشریات آستان قدس رضوی نیز به عنوان حاملان فرهنگ ولایی و به ویژه سیره رضوی، با هدف ارتقای معرفت دینی، ایمان روشن‌بینانه و تعمیق فرهنک و هویت ایران اسلامی، در جامعه رسانه‌ای کشور مشغول فعالیت هستند؛ نشریاتی که می‌توانند هم در فرآیند خلق نمادهاو هم در جریان تفسیر و کاربرد آنها اثرگذار باشد.
روش شناسی تهیه ارزیابی فرهنگی_اجتماعی برای طرح های اقتصادی

1395/5/26 سه‌شنبه

روش شناسی تهیه ارزیابی فرهنگی_اجتماعی برای طرح های اقتصادی

یکی از مسائلی که در حوزه سرمایه گذاری و انجام طرح های توسعه ای اقتصادی وجود دارد، نحوه تصمیم گیری در مورد نوع و شیوه بهره برداری اقتصادی است. شرکت های سرمایه گذاری چنین تصمیم گیری هایی را با انجام دقیق انواع مختلف ارزیابی های فنی، اقتصادی، مالی، ریسک و بازار انجام می دهند و با توجه به نتایج آنها انتخاب مقتضی را برای گزینه دارای بیشترین سود اتخاذ می نمایند. از سوی دیگر در دو دهه اخیر با توجه به مسائل متعددی که نگاه جزء نگر و صرفا اقتصادی به پروژه های سرمایه گذاری مانند تخریب محیط زیست یا تغییر در اکوسیستم طبیعت و یا بروز پدیده هایی مانند مهاجرت و تغییرات ناگوار در ترکیب جمعیتی و... به وجود آورده است، رویکرد ارزیابی اجتماعی در کنار ارزیابی اقتصادی جای خود را باز کرده و ارزیابی های اقتصادی اجتماعی از الزامات هر پروژه سرمایه گذاری شده است. با این حال مسئله لزوم ارزیابی های فرهنگی در کنار مباحث اجتماعی همچنان مورد غفلت بوده و هست.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 

نشریه همگام 

موسسات فرهنگی

.
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.