دبیرخانه

شورای عالی فرهنگی

f a r h a n g i . a q r . i r

فعالیت فرهنگی مردمی، تجربه‌ ای‌ در حال شکل‌گیری (5)
سید محمد میرصالحی
ما باید انگیزه کار جهانی را داشته باشیم. نگوییم به ما چه، ما در داخل هزار تا مشکل داریم. ما در این داستان مسئولیت داریم. بخشی از ظلم به یمنی‌ها به خاطر دوستی با ماست. ما در مقابل آنها مسئولیت نداریم؟ این تفکر را باید درمان کنیم. مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند کسانی که با ترویج ناسیونالیسم در مقابل امت‌گرایی می‌ایستند کار بسیار اشتباهی می‌کنند. ما باید این حس مردمی را ایجاد کنیم که ما مسئولیت داریم، روز قیامت از شما سوال می‌کنند و خدا از تو بازخواست می‌کند. تو که می‌توانستی زبان یاد بگیری و دو نفر را در فضای مجازی هدایت کنید چرا این کار را نکردی؟ اگر بدانیم این مسئولیت شرعی و دینی و انسانی به گردن ماست، خیلی وضعیت بهتر می‌شود. هر کسی به توان خودش؛ اگر می‌تواند پولی کمک بکند، اگر می‌تواند در زمینه‌ی نظریه پردازی کمک بکند، اگر هم می‌تواند در صف فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای کاری بکند.
فرصت های موجود در زیارت امام رضا(ع) / حجت الاسلام اختری (2)
علیرضا کافی
حرم و زیارت امام رضا (ع) یکی از نقاطی است که همه ی مسلمانان می توانند در آنجا اجتماع کنند. همه در آنجا به هم می رسند. خیلی ها در این مکان با کشور ما آشنا می شوند و تلاش می کنیم که این مسئله را افزایش دهیم. یکی از زمینه های موجود برای حضور بیشتر زوار، توجه به زمینه های جانبی همچون سلامت زوار است. در این زمینه قدم های خوبی برداشته شده است و هر سال به تعداد زوار افزوده می شود. سال گذشته حدود 2 ملیون نفر از کشور عراق و از کشورهای دیگر آمدند.
امیر خوراکیان : تصویب 93 برنامه محتوایی برای فضای مجازی
معاون مرکز ملی فضای مجازی خبرداد:
معاون مرکز ملی فضای مجازی از تصویب 93 برنامه در این حوزه خبر داد و گفت: امسال 93 برنامه در حوزه معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی تصویب کردیم که آماده جذب اعتبار این برنامه ها هستیم. به گزارش فارس، «امیر خوراکیان» جمعه شب در کارگاه آموزشی پویایی فعالان تشکل های دانشجویی که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، افزود: این پروژه ها به طور جدی در معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی و به صورت کاملاً متمرکز و متراکم در حال اجراست که مهم ترین آن ها، شبکه ملی اطلاعات است. معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی، تدوین پیوست فرهنگی در فضای مجازی را دیگر اقدام مهم این معاونت دانست و افزود: بومی سازی سرویس های فضای مجازی نیز در دستور کار ما قرارگرفته است.
چرخه نشر / گفتگو با دکتر محمد شهری (1)
محمد افروغ
نشر فرایند گسترده‌ای از طراحی و تولید تا بازاریابی و توزیع را دربرمی گیرد که در هر مرحله از اقتضائات، بایدها و نبایدها و مسائل خاص خود برخوردار است. چرخه نشر همچون زنجیره به هم پیوسته‌ای است که در صورت وجود ضعف و یا خلل در هر یک از مراحل آن، سایر مراحل و در نتیجه کل فرایند نشر دچار آسیب‌های اساسی می شود. برای آشنایی هر چه بیشتر با این مراحل هم پیوسته و الزامات آن، گفت‌وگو با افرادی که به طور تخصصی در فرایند نشر دخیل هستند، ضروری به نظر می رسد. دکتر محمد شهری از جمله این افراد که در حال حاضر مدیر نشر دستور است. وی ضمن فعالیت تخصصی در حوزه نشر، به پژوهش علمی‌در این زمینه نیز اهتمام دارد. برای بررسی محورهای پیش گفته با ایشان به گفت‌وگو نشستیم.
آمادگی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای همکاری با آستان قدس رضوی
دکتر مخبردزفولی به حجت الاسلام رئیسی
دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله واعظ طبسی «ره»، انتصاب وی به تولیت آستان قدس رضوی «ع» را تبریک گفته و آمادگی کامل شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه آن را برای همکاری متقابل به ویژه تحقق مفاد حکم مقام معظم رهبری اعلام داشت.
بسته تخصصی فرهنگ
با عضویت در این بخش، بسته های تخصصی در حوزه فرهنگ بصورت هفتگی به ایمیل شما ارسال می گردد.
------عضویت در خبرنامه------

پست الکترونیک
موسسات فرهنگی
نشریات
سامانه ها
 • ورود به سامانه نشر
 • ثبت اطلاعات جامع نشر آستان قدس رضوی
 • ارائه وضعیت جامع نشر آستان قدس رضوی
 • ارائه گزارش های مدیریتی
 • ورود به سامانه جشن های میلاد
 • برقراری تعامل با موسسات فرهنگی
 • برنامه ریزی،اجرا و ارزیابی جشن های میلاد رضوی
 • ارتباط الکترونیکی و تهیه گزارش های آماری و تحلیلی
 • ورود به سامانه ایده فرهنگی
 • ایجاد فضای تعامل تبادل آرا و نظرات
 • پردازش و تجزیه و تحلیل اطلاعات
 • ارائه خروجی اثر بخش و گزارش های مختلف مدیریتی
 
.
.

.All rights reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.
 
خانه | بازگشت |
Guest (AQRGuest)